Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Intézmények Pécsváradon PDF Nyomtatás E-mail
IWIWSatartlapGoogle bookmarkDel.icio.usTwitterLinkter.huvipstart.huFacebookDiggUrlGuru.huBlogter.hu
Olvasóink értékelése: / 10
ElégtelenKitűnő 
2009. december 19. szombat, 21:05


NÉMET NEMZETISÉGI ÓVODA  

(Fenntartó: Pécsvárad Város Önkormányzata)

„A legtöbb, amit a gyerekeinknek adhatunk: gyökerek és szárnyak.” 

                                                                                                   (Goethe)

A Vár utcai óvoda 1940-ben, a Gesztenyés úti pedig 1978-ban nyitotta meg kapuit az óvodás korú gyermekek számára. Jelenleg 5 óvodai, valamint 1  bölcsödei csoporttal működnek intézményeink.

Csoportszobáink jól felszereltek, ízlésesen berendezettek. Udvaraink tágasak, szép környezetben helyezkednek el.  

Óvodánkban nagy jelentőséget tulajdonítunk a népművészet ápolásának, a népi kismesterségek megismerésének.

Helyi óvodai programunkban kiemelt szerepet kap a nemzetiségi nyelv és kultúra megismertetése, a hagyományok ápolása, átörökítése, a nyelvi környezet biztosítása, a gyermekek felkészítése a kisebbségi nyelv iskolai tanulására. 

Intézményünk erősségéhez tartozik, hogy a Baranya megyei Pedagógiai Szakszolgálatok és Szolgáltatások, valamint a Német Pedagógiai Intézet együttműködésével három különböző 30 órás akkreditált továbbképzésünk van, melyeket országosan hirdettünk meg, s helyileg a pécsváradi intézményben bonyolítunk le. 

Célunk, hogy szeretetet, biztonságot és törődést nyújtó  óvodai légkör kialakításával segítsük elő a gyermekek személyiségfejlődését. Harmonikus fejlődésükhöz, sikeres iskolakezdésükhöz igyekszünk a legkedvezőbb feltételeket megteremteni.

Mindebben 11 szakmailag jól képzett óvodapedagógus, 2 kisgyermek és csecsemőgondozó  vesz részt, munkájukat 5 szakképzett dajka segíti.   

Arra törekszünk, hogy harmonikus munkahelyi légkörben, a családokkal nevelőpartneri együttműködéssel, jó személyi és tárgyi feltételek között boldog gyermekeket neveljünk.  

További információ:

 

 

7720 Pécsvárad, Gesztenyési u. 1.,  illetve Vár u. 37.

Telefonszám: 72/565-019, 72/465-311

E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

 

 

*** 

 BARANYA MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT ÁLTALÁNOS ISKOLÁJA, SPECIÁLIS SZAKISKOLÁJA, NEVELÉSI TANÁCSADÓJA, KOLLÉGIUMA ÉS GYERMEKOTTHONA

 

Az intézmény Pécsvárad központjában található, új építésű, korszerű épületben, amely az általános iskolai képzés mellett szakképzéssel és kollégiumi elhelyezéssel is rendelkezik.

Képzési formák:

9. osztály és 10. osztály

melyek célja mindazon ismeretek elsajátítása, mely megalapozza a fiatalok szakmunkás-képzésben való részvételét. A közismereti tárgyak mellett informatikai ismereteket, valamint nyelvi alapozó ismereteket (német, olasz) is nyújtunk. 

Szakképzések:

Bolti eladó; Virágkötő; Faműves; Gombatermesztő; Porcelánfestő; Panziós és vendéglátó

Valamennyi képzés időtartama 3 év. A sikeres szakmai vizsga eredményeként OKJ-s szakmunkás bizonyítványt kapnak a tanulóink. A szakmai gyakorlatot az iskola saját műhelyeiben, ill. pécsváradi gyakorlati helyeken teljesítik. A felvétel feltétele a betöltött 16. életév.

Nyílt napot az intézmény nem tart, de előzetes egyeztetés alapján szívesen fogadjuk az érdeklődőket.

Intézményünk valamennyi részképesség-zavarban szenvedő tanuló ellátását és oktatását biztosítani tudja.

Tanulóink számára sportolási lehetőséget,színes kulturális foglalkozásokat is rendszeresen biztosítunk. 

 

INFORMÁCIÓK:

 

Igazgató: Grünhut Gábor

Igazgató helyettes: Tahiné Molnár Judit

Pályaválasztási felelős tanár neve: Ecker Katalin

Pécsvárad, 7720 Kossuth L. u. 4.

Telefon: 72/566-610, 72/566-613

 

 

***

II. BÉLA KÖZÉPISKOLA, ÉLELMISZERIPARI SZAKISKOLA ÉS KOLLÉGIUM

(Fenntartó: Baranya Megyei Önkormányzat)

alt

            Iskolánk filozófiája:

             olyan területeken képezni, oktatni és nevelni, ahol                  

             munkalehetőség várja a nálunk végzett tanulókat

 

 

Középiskolai tagozat:

a gimnáziumi és a szakközépiskolai osztályban belügyi pályára orientáló képzés folyik. Együttműködésünk a Baranya Megyei Rendőrfőkapitánysággal és a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósággal immár többéves és példaértékű. Magas óraszámban tanítjuk a német és angol nyelvet. A mindennapos testnevelési órákon jelentős szerephez jut a fizikális fejlesztés és az önvédelem. 11. évfolyamtól szakmai fakultációs órák: a belügyi rendészeti ismeretek és katasztrófa-védelem – a már említett szervek oktatói segítségével. 

A nyelvvizsgára felkészítés a heti 4-5 kötelező óra mellett, további 2 órában ingyenes.  Jelentősen támogatott az ECDL vizsga megszerzése.  A 12. évfolyam után, az érettségi bizonyítvány mellé személy- és vagyonőr szakma megszerzésére nyílik lehetőség. 

Sikeres érettségi után tanulóink jelentős előnnyel pályázhatnak a Nemzetvédelmi Egyetemre, a rendőrtiszti, a katonai főiskolára, illetve a rendészeti szakközépiskolákba, de bármely felsőoktatási intézményben továbbtanulhatnak. Akik pedig nem kívánnak felsőfokú iskolába járni, azokat alapján várják a rendőrségnél, katasztrófavédelemnél és a különböző őrző-védő kft-knél.

Újdonság az idei tanévtől a katonai alapismeretek oktatása - fakultációs keretek között. Ide elsősorban a katonai pályára készülők jelentkezését várjuk. 

 

Bevetés-versenyen

 

Szakmára előkészítő osztályok:

két 9. osztály élelmiszeripari szakmacsoportban. Azok jelentkezését várjuk, akik valamilyen élelmiszeripari szakma után érdeklődnek, és tankötelezettségüket nálunk kívánják teljesíteni.  

Szakképző évfolyamaink:

A 10. osztályt befejezettek számára kétféle képzést kínálunk, mindkettőben a szakmunkásvizsga után biztos munkahelyi lehetőséggel. 

PÉK-CUKRÁSZ szakma: A képzés hároméves, de két év után pék szakmai vizsga tehető azok számára, akik nem akarnak cukrászati ismereteket elsajátítani. Gyakorlóhelyről az iskola gondoskodik. Legfontosabb partnereink: Aranycipó Kft, a Pécsi Sütőipari Rt. és a Pékinas Kft.

HÚSIPARI TERMÉKGYÁRTÓ: A megyében kizárólag itt! A 2 éves képzés után két szakma gyakorlására is jogosítványt ad: hentes, valamint és hús- és hentesárú eladó. Legfontosabb partnerünk a PICK Szeged Zrt pécsi üzeme, a pécsváradi Agrover Zrt.l és a mohácsi Pikker Kft.

Itt hívjuk fel minden szakma után érdeklődő figyelmét, hogy  az iskolarendszerű szakképzés csak tanulószerződéssel valósulhat meg. Érdeklődjenek iskolánknál a tanulószerződés intézményével kapcsolatban!

Megyei beiskolázású intézményként fiúk-lányok részére kollégiumi elhelyezést, a bejáró tanulóknak pedig étkezési lehetőséget biztosítunk. A bejárás megkönnyítésére közvetlen buszjáratunk van Pécsről és Komlóról.  

 

Érdeklődés, tájékoztatás:

 

II. Béla Középiskola, Élelmiszeripari Szakiskola

Pécsvárad, a Vak Béla u. 8. 

Telefonszám: (72) 465-030.

Honlap: www.bela2.sulinet.hu

 

*** 

 

Fülep Lajos Városi Művelődési Központ és Könyvtár

 

7720 Pécsvárad, Kossuth L. u. 31. 72/465-123, 565-096,

(Tourinform Iroda 72/466-487, uszoda 72/466-278)

(az intézmények helyiségei egy épületen belül találhatók, egyenként és egyben is bérbe vehetők)

 

Művelődési központ

Alapterülete 2200 m², helyiségei: 3 iroda, 2 klubterem (ebből egy kiállító tér), teleház, színházterem, előtér)

szolgáltatások: rendezvényszervezés, (játszóházak, bálok, kiállítások, szakkörök,   tanfolyamok, színházi előadások, terembérlet, stb)

 

Bérelhető termek:

színházterem (esküvők, konferenciák, előadások, fogadások, bálok, táncházak, zenés rendezvények)

/400 fős mobil nézőtér, 100 m²-es színpad/

Klubhelyiségek(kiállítások, termékbemutatók, előadások, nagyrendezvények kiszolgáló helyiségei) 50 főig

előtér (vásárok, előadások, zenés rendezvények, táncházak, fogadások) 150 főig 

 

Sportcsarnok:

 

összes alapterület 950 m²,  20x 40 m-es parkettás pálya,

 4 öltöző, 1 bírói öltöző, 300 fős lelátó

(sportrendezvények, bálok, koncertek, kiállítások) 

 

Uszoda:

 

16 x 25 m-es tanuszoda 27-28°C-os vízhőmérséklet, 0,9 m -1,8 m-es vízmélység

rendezvényszervezésre alkalmas 300 m²-es folyosó és 100 m²-es galéria

 

Szeretettel várunk mindenki érdeklődőt több mint 5000 m²-es területen !!

 

Módosítás dátuma: 2013. június 04. kedd, 09:32
  JP-Bookmark
Minden jog fenntartva 2009.www.pecsvarad.hu